Wczasy

wczasy, wakacje, urlop

 

Polska kontra morze Śródziemne

01 sierpień 2012r.

Dzisiaj rozprawię się z jednym z mitów pieczołowicie budowanym przez biura turystyczne oferujące wyjazdy w dalekie kraje, jako gwarancję wspaniałego urlopu. Za wszelka cenę wmawiają jakie to niesamowite szczęście czeka wszystkich udających się na zagraniczne wczasy. A wcale tak nie jest, przecież. Nie każdy za swoje "szczęście" uważa smażenie swego ciała na żarze lejącym się z nieba. Na taplaniu się w lepiącej się od wszelkiego rodzaju olejków i kremów zupie typu Morze Karaibskie. Woda musi być chłodna, wtedy orzeźwia i wprawia naszą krew w szybsze krążenie, hartuje organizm.


Kiedyś spotkałem się z opinią

01 sierpień 2012r.

Kiedyś spotkałem się z opinią, że urlop tym się różni od rwania zęba, że naprawdę nie jest to żaden powód, żeby wychodzić z domu. Podróże dalsze niż do najbliższego baru z reguły są kosztowne, niebezpieczne, przykre. Na szczęście tylko niewielki ułamek społeczeństwa jest zatwardziałymi domatorami, nawet w okresie urlopowym. Letnie wakacje już rozpoczęte, dlatego też wydawać się by mogło, że ruch w portalach turystycznych znacząco się zmniejszył. Każdy urlopowicz ma już zarezerwowane noclegi, także, zostaje mały procent osób, którzy muszą- chcą z tych serwisów korzystać. Natomiast prawda jest całkowicie inna. Bazy noclegowe tętnią życiem przez okrągły rok, a czas naszego urlopu bywa dla nich okresem w którym szykują się już do kolejnego sezonu. Robią nową szatę graficzną, negocjują warunki współpracy ze stałymi właścicielami noclegów, szukają nowych partnerów, poprawiają i pozycjonują swój portal. Takie prace odbywają się jakby po drugiej stronie i bywają dla nas niewidoczne. Jest to dość absurdalne, lecz wracając z letnich wakacji już rozglądamy się za noclegami na zimę ponieważ także ferie nad morzem mogą być atrakcyjne dla osób spragnionych rozrywki i zawierania nowych znajomości.


Trasy I szlakI turystyczne

19 kwiecień 2013r.

TRASY I SZLAKI TURYSTYCZNE TRASY SAMOCHODOWE SZCZECIN — SZCZECIN-DĄB1E — GOLENIOW --PARŁÓWKO — WOI.IN — ŚWINOUJŚCIE, 102 km Drogą główną E14 jedziemy w kierunku pn, Wyjazd ze Szczecina od Bramy Portowej, ul.: Wielką, Mostem Długim, Energetyków, Mostem Portowym, Gdańską, Mostem Cło-wym, Przestrzemią, E. Gierczak (Dąbie), Goleniowską. Trasa prowadzi przez Nizinę Szczecińską (Puszcza Goleniowska) wsch. brzegiem Zalewu Szczecińskiego na wyspę Wolin, przez Woliński Park Narodowy; w Świnoujściu przejazd promem do centrum miasta na wyspę Uznam. 1 km Szczecin-Łasztownia*, wyspa Międzyodrza rozciągająca się bezpośrednio za Mostem Długim na Odrze. Ważne partie portu szczecińskiego. 7 km Szczecin-Rogatka, dzielnica Szczecina przy Moście Cłowym na Regalicy. Liczne przystanie żeglarskie, lotnisko sportowe, camping. Skrzyżowanie: na pd. ul. Eskadrowa (szosa E14 do Triestu). Jedziemy ul. Przestrzenną. 10 km Szczecin-Dąbie*, przedmieście Szczecina przy ujściu rz. Płoni do jez. Dąbie. Skręcamy na pn., na zach. ciągną się Łąki Dąbskie.


Wolin

03 wrzesień 2013r.

Wyspa Wolin jest największą w Polsce. Znaczną jej część zajmuje Woliński Park Narodowy, chroniący nadmorskie klify, cenną roślinność, rzadkie ptaki i zwierzęta. Z wysokich wzgórz morenowych roztaczają się fantastyczne widoki, a wolińskie lasy okrywają wiele tajemniczych konstrukcji z czasów II wojny światowej.


Ustronie Morskie

03 wrzesień 2013r.

Ustronie Morskie Prawdziwą perłą bałtyckiego wybrzeża jest Ustronie Morskie -atrakcyjny kurort leżący w pasie nadmorskim przy trasie Kołobrzeg - Koszalin. Działalność turystyczna prowadzona jest w blisko 240 obiektach przystosowanych dla potrzeb każdego turysty i kuracjusza. Wiosną i latem miłośnicy czynnego wypoczynku mogą skorzystać z uroków licznych ścieżek spacerowych i tras rowerowych