Wczasy

wczasy, wakacje, urlop

 

Pełen atrakcji półwysep helski

03 kwiecień 2010r.

Pełen atrakcji półwysep helski Jednym z ciekawszych miejsc w Polsce, gdzie co roku przybywa wielu turystów, z pewnością jest półwysep helski. Na mierzei tej położonych jest kilka mniejszych miejscowości, które co roku chętnie przyjmują zwiedzających. Kuźnica, Jastarnia, Jurata, Chałupy i oczywiście Hel. Ostatnia z miejscowości, zwłaszcza w sezonie letnim, przeżywa prawdziwy rozkwit.


Zabytki w mieście Gdynia

25 maj 2010r.

Zabytki w mieście Gdynia Centrum Gdyni (rejon ulic: Starowiejskiej, Portowej i Świętojańskiej) jest najstarszą częścią miasta. Zabudowa tego rejonu pochodzi w większości z lat 20. i 30. XX w. Ulica Starowiejska była na pocz. XX stulecia główną drogą dawnej wsi Gdynia. W domu pod nr 50 mieściło się w latach 1928-1930 prezydium miasta Gdyni (tablica upamiętniająca pierwszego burmistrza Gdyni Augustyna Krausego).


Sopot, historia kurortu

25 maj 2010r.

Sopot - nadmorski kurort wczasowy Sopot to miasto nad Zatoką Gdańską. Kąpielisko i uzdrowisko morskie, znany i modny kurort polskiego wybrzeża. Duży ośrodek wczasowo-turystyczny. Przystań żeglugi przybrzeżnej. Ośrodek usługowy i naukowo-kulturalny (kilka wydziałów Uniwersytetu Gdańskiego, scena kameralna Teatru Wybrzeże, Opera Leśna). Tor wyścigów konnych. Liczy około 45 tys. mieszkańców.


Zwiedzanie Sopotu

25 maj 2010r.

Zabytki w Sopocie, Zwiedzanie kurortu Sopot Głównym deptakiem Sopotu jest ul. Bohaterów Monte Cassino (do 1945 r. Morska) z zachowaną w dużej części zabudową pochodzącą z przeł. XIX i XX w. Przy zbiegu ulicy z pl. Konstytucji 3 Maja neogotycki kościół pw. św. Jerzego ze strzelistą wieżą. W pobliżu, przy ulicy Czyżewskiego 12 znajduje się klasycystyczny dworek rodziny Sierakowskich z ok. 1800 r. mieszczący obecnie Towarzystwo Przyjaciół Sopotu oraz herbaciarnię.