Wczasy

wczasy, wakacje, urlop

 

Trasy I szlakI turystyczne

19 kwiecień 2013r.

TRASY I SZLAKI TURYSTYCZNE TRASY SAMOCHODOWE SZCZECIN — SZCZECIN-DĄB1E — GOLENIOW --PARŁÓWKO — WOI.IN — ŚWINOUJŚCIE, 102 km Drogą główną E14 jedziemy w kierunku pn, Wyjazd ze Szczecina od Bramy Portowej, ul.: Wielką, Mostem Długim, Energetyków, Mostem Portowym, Gdańską, Mostem Cło-wym, Przestrzemią, E. Gierczak (Dąbie), Goleniowską. Trasa prowadzi przez Nizinę Szczecińską (Puszcza Goleniowska) wsch. brzegiem Zalewu Szczecińskiego na wyspę Wolin, przez Woliński Park Narodowy; w Świnoujściu przejazd promem do centrum miasta na wyspę Uznam. 1 km Szczecin-Łasztownia*, wyspa Międzyodrza rozciągająca się bezpośrednio za Mostem Długim na Odrze. Ważne partie portu szczecińskiego. 7 km Szczecin-Rogatka, dzielnica Szczecina przy Moście Cłowym na Regalicy. Liczne przystanie żeglarskie, lotnisko sportowe, camping. Skrzyżowanie: na pd. ul. Eskadrowa (szosa E14 do Triestu). Jedziemy ul. Przestrzenną. 10 km Szczecin-Dąbie*, przedmieście Szczecina przy ujściu rz. Płoni do jez. Dąbie. Skręcamy na pn., na zach. ciągną się Łąki Dąbskie.


Szczecin Goleniow Świnoujście

19 kwiecień 2013r.

SZCZECIN - GOLENIÓW - ŚWINOUJŚCIE 93 km Świnoujście-Łunowo, osada rolniczo-wczasowa. Ulicówka. 95 km Świnoujście-Przytor. 1,5 km na pd. osada rybac-ko-wczasowa. 102 km Świnoujście-Warszów, na zach. krańcu wyspy Wolin. Parking. Koniec trasy SI i wariantu Slb, początek trasy S9. Przeprawa promem przez Świnę do centrum Świnoujścia** położonego na wsch. brzegu wyspy Uznam. WARIANT Sla. GOLENIÓW — STEPNICA — RECŁAW — WOLIN, 48 km Z Goleniowa (33 km trasy SI) boczną drogąjedzlemy na pn. zach. przez Puszczę- Goleniowską do Stepnicy. Dalej na pn. przez lasy i olbrzymie łąki Równiny Goleniowskiej. W Reclawiu droga łączy się z trasą SI. Wyjazd z Goleniowa na zach. ul. Wojska Polskiego. 5 km Modrzewie, w. Ulicówka z licznymi domami ryglowymi. Skręcamy na pn.


Szczecin — Goleniów —Mrzeżyno

19 kwiecień 2013r.

SZCZECIN — GOLENIÓW — NOWOGARD — PŁOTY— GRYFICE—TRZEBIATÓW—MRZEŻYNO, 118 km Od Szczecina do Goleniowa jedziemy jak trasą SI (0-33 km). Z Goleniowa drogą główną nr 52 tiapn. wsch. do Płotów, a następnie drogą drugorzędną na pn. do Trzebiatowa. Jedziemy stale przez Nizinę Szczecińską, od Płotów wzdłuż rz. Regi. Przy ujściu Regi kąpielisko morskie Mrzeżyno. 40km Glewice, w. owalnica. W pobliżu port lotniczy Szczecin. 41km Rz. Gowienica. Parking. 46 km Redostowo, w. Przy kościele zabytkowa wieża. 47-48 km Kikorze, w. Most na rz. Stepnicy (dopływ rz. Gowienicy). 53 km Olchowo, w. Dalej szosa wiedzie pd. stroną jez. Nowogardno. Kępy leśne to pn.-wsch. fragmenty Puszczy Goleniowskiej.