Wczasy

wczasy, wakacje, urlop

 

Jastarnia - nad morzem

10 marzec 2010r.

Na północy Polski rozciąga się malowniczy region. Znawcy twierdzą, że jeden z urodziwszych w Europie. Jest tu wszystko czego pragnie turysta: rozkołysany błękit Bałtyku, czyste plaże, wzgórza i równiny. Są tereny łowieckie, miejsca gdzie wędkarze wyławiają rekordowej wielkości ryby, wspaniałe warunki do uprawiania sportów wodnych. Na Półwyspie Helskim, na wąskim skrawku lądu pomiędzy morzem a zatoką, leży Jastarnia obok Juraty.


Pełen atrakcji półwysep helski

03 kwiecień 2010r.

Pełen atrakcji półwysep helski Jednym z ciekawszych miejsc w Polsce, gdzie co roku przybywa wielu turystów, z pewnością jest półwysep helski. Na mierzei tej położonych jest kilka mniejszych miejscowości, które co roku chętnie przyjmują zwiedzających. Kuźnica, Jastarnia, Jurata, Chałupy i oczywiście Hel. Ostatnia z miejscowości, zwłaszcza w sezonie letnim, przeżywa prawdziwy rozkwit.


Szlakiem latarni morskich

05 kwiecień 2010r.

Latarnie morskie występujące nad morzem są bardzo charakterystycznym elementem tamtejszego krajobrazu. Niegdyś pełniły bardzo ważną funkcję, będąc znakami nawigacyjnymi, umieszczonymi wysoko na wieży, wskazywały ląd żeglarzom. Dziś natomiast są już obiektami nie używanymi, ale większość z nich zachowała się w bardzo dobrym stanie.


Jastarnia

23 kwiecień 2010r.

Jastarnia to malownicza miejscowość położona na Półwyspie Helskim. Jastarnia kusi każdego roku swoją niezwykłą zabudową, wąskimi uliczkami, piaszczystymi plażami i bardzo czystą, choć zimną wodą wiele tysięcy turystów. Każdy chce spędzić choćby kilka dni na tym malowniczym cyplu. Tutaj można też poznać naprawdę niszczycielską moc morza. Chyba każdego przeraziłby widok wielkiego sztormu w Jastarni, jednocześnie po sztormie przychodzi cisza i morze jest spokojne jak nigdy. Wtedy na plaży można znaleźć przepiękne bursztynu.