Wczasy

wczasy, wakacje, urlop

 

Hel nad morzem - zaproszenie!

29 marzec 2010r.

Zaproszenie do Helu! Pomimo dużej liczby turystów odwiedzających Hel każdego roku, o czym świadczy gorączkowa atmosfera przepełnionych miejskich pasaży, otaczająca przyroda gwarantuje niezmącony spokój.


Pełen atrakcji półwysep helski

03 kwiecień 2010r.

Pełen atrakcji półwysep helski Jednym z ciekawszych miejsc w Polsce, gdzie co roku przybywa wielu turystów, z pewnością jest półwysep helski. Na mierzei tej położonych jest kilka mniejszych miejscowości, które co roku chętnie przyjmują zwiedzających. Kuźnica, Jastarnia, Jurata, Chałupy i oczywiście Hel. Ostatnia z miejscowości, zwłaszcza w sezonie letnim, przeżywa prawdziwy rozkwit.


Hel

24 kwiecień 2010r.

Hel to malowniczo położone miasteczko na samym krańcu Półwyspu Helskiego. Hel jest otoczony z trzech stron wodą. W Helu znajduje się wspaniały port rybacki, a także przystań jachtowa, żeglugi morskiej i wojennej. Plaże są tu niezwykle piaszczyste, a w sezonie pilnowane przez ratowników, którym pomagają specjalne rasy psów. Przez to, że miasto jest tak wystawione na morskie działanie to często mocno tam wieje, jednak nigdzie nie znajdzie się tak urokliwego i niezwykłego miejsca na wypoczynek. Właśnie jedna z teorii na temat pochodzenia nazwy dowodzi, że Hel pochodzi od germańskiego określenia piekła, które kojarzyło się z zimnem.